en  |  de  |  cz  |  

Aktuality

---

24.7.2017

Česká federace fotografického umění  pořádá výstavu, jenž představuje výběr nejlepších fotografií z několika mezinárodních soutěží realizovaných v roce 2016/2017.  

Česká federace fotografického umění už čtvrtým rokem organizuje v České republice jedinečné mezinárodní fotografické soutěže. Do každé z nich přichází až 10 000 fotografií od profesionálních i amatérských fotografů z 80ti států celého světa, jedná se tedy o největší fotosoutěže pořádané v České republice nyní i v celé historii fotografie. Po přísném posouzení odbornou porotou, složenou z významných osobností fotografie z celého světa, vítězí vůbec ty nejlepší umělecké fotografie ilustrující životní styl i přírodu doslova po celém světě. Výstava World Photo Award přináší výběr 90ti nejlepších fotografií z těchto soutěží, pořádaných v roce 2016/2017.

Výstava bude veřejnosti přístupná v Křížové chodbě Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí od 15. 7. do 1. 10. 2017 denně od 10 do 19 hodin.


15.5.2017

Správa Pražského hradu a Česká federace fotografického umění pořádá rozsáhlou výstavu legendy humanistického dokumentu – Sebastião Salgada v Královském letohrádku na Pražském hradě

Datum výstavy: 2. 6. – 17. 9. 2017

Otevírací doba: 10.00 – 18.00

Na projektu Genesis pracoval Sebastião Salgado 7 let (2004-2011). Tvoří jej téměř 240 velkolepých černobílých fotografií divoké přírody, moře a domorodého obyvatelstva žijícího v zapomenutých koutech naší planety. Salgadovi se podařilo zachytit majestátní obrazy arktických a pouštních pustin, tropických pralesů kypících životem, mořských i suchozemských divokých zvířat. Výstava je rozdělena do pěti okruhů, podle geografických oblastí kde vznikaly: Chráněná území, Jih planety, Afrika, Amazonie a Severní území. Výstava Genesis tvoří bezpochyby nejucelenější soubor svého druhu, jaký kdy měla veřejnost možnost shlédnout a procestovala ty nejprestižnější galerie v New Yorku, Berlíně, Londýně, Paříži, Moskvě, Barceloně, Stockholmu, Torontu či Miláně a mnoha dalších světových metropolích.

„Genesis je hledání světa takového, jaký byl, vyvíjel se a existoval po tisíciletí, než se moderní život zrychlil a začal se distancovat od samotné podstaty našeho bytí. Je to cesta za krajinou, mořem, zvířaty a národy, kterým se doposud podařilo uniknout vlivu dnešní civilizace. A je to svědectví o tom, že na naší planetě stále můžeme objevit odlehlé a rozsáhlé oblasti, kde příroda vládne ve svém tichém a nedotčeném majestátu. Prostřednictvím fotografií chce Genesis ukázat a sdílet tuto krásu. Chápejme Genesis jako vizuální hold křehké planetě, kterou máme všichni povinnost chránit.“

Lélia Wanick Salgado, kurátor výstavy

Sebastião Salgado je jeden z nejznámějších brazilských i světových fotografů. Již od svých fotografických začátků v roce 1973 se věnoval velkým projektům, díky jejichž neuvěřitelně odvážnému, nekompromisnímu a vizuálně dokonalému zpracování se stal opravdovou hvězdou mezi fotografy. Dokumentoval život domorodců v Latinské Americe, Afričanů postižených hladomorem anebo celosvětovou migraci. Konzumem zhýčkaným vyspělým zemím ukázal, že v takových oblastech světa, jako je Rwanda, Brazílie, Nigérie či Bosna, lidský život naprosto ztrácí hodnotu. Narodil se 8. února 1944 v Minas Gerais v Brazílii. Vystudoval ekonomii v Sao Paulu a v roce 1969 emigroval do Paříže. V roce 1973 pak začal pracovat jako fotograf. Postupně pracoval pro agentury Sygma a Gamma a byl členem sdružení Magnum Photos. Za svojí činnost získal více než 50 mezinárodních ocenění. V roce 1994 založil vlastní agenturu Amazonas Images. Salgado se věnuje převážně vlastním dlouhodobým sociálním projektům. Jeho zatím šest vydaných autorských publikací patří k vrcholům humanistického dokumentu.


4.1.2017

11. ledna – 20. února 2017 v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí

Na výstavě budete mít možnost shlédnout 90 barevných i černobílých velkoplošných fotografií, které představují výběr toho nejlepšího, co Garik Avanesian na svých cestách v uplynulých 10ti letech vyfotografoval. Nahlédnete do těžkého života válkou poznamenaných, ale přesto hrdých Arménů a do obydlí zajímavého etnika, uzbeckých Romů – muslimů zvaných Luli. Spolu s autorem navštívíte vysokohorské pastviny Kyrgyzstánu, kde se v nádherné přírodě kolem jurt místních obyvatel prohánějí stáda koní a poznáte úžasnou čínskou oblast Sin-ťiang, obývanou převážně Ujgury, na jejímž území se nachází nejen druhá největší poušť na světě Gobi, ale i himalájské osmitisícovky a kyrgyzské sedmitisícové vrcholy pohoří Tian Shan. Nakonec zavítáte do rozmanité Indie – jak co se týče její geografie, tak i obyvatelstva a Bangladéše, s jejími 158 milióny  převážně velmi tvrdě pracujícími obyvateli.


13.12.2016


7.12.2016

Zveme vás na již tradiční fotografický workshop, který se koná v kulisách pestrého karnevalu italských Benátek.

Program

V pátek v 17. 2. v 18 hodin odjedeme z Prahy (přistoupit bude možné ještě v Písku a Českých Budějovicích) a mezi 5 – 6 hodinou ranní dorazíme do Benátek. Příjezd je naplánován na brzkou ranní hodinu cíleně, abychom mohli svými objektivy zachytit jedinečnou atmosféru probouzejícího se města, ještě bez přívalu turistů, který nastane později. Autobus staví přímo v historickém centru města, kde je vše ostatní v docházkové vzdálenosti, včetně možnosti svézt se kamkoliv benátskými loďkami.

Následný program je volný, můžete fotografovat pouliční rej masek, které ochotně pózují, vystavují se na odiv a ani focení detailu není žádný problém. Ulicemi procházejí průvody, probíhají soutěže masek a bohatý doprovodný program.

Mezi 21 a 22 hodinou večerní se vydáme zpět do Prahy, kam dorazíme v nedělních dopoledních hodinách.

Cena: 2650 Kč

Po celou dobu workshopu vám bude k dispozici lektor, ke kterému se můžete připojit jak v samotných Benátkách, tak při výletu na blízké ostrůvky. Prostor pro konzultace s lektorem bude též v autobusu během večerního pátečního transportu.

Pokud máte zájem se zúčastnit, napište nám na email: photoart.praha@gmail.com

8.11.2016

Kniha zachycuje prostřednictvím výjimečného časosběrného dokumentu z let 1987 až 2015 téma života lidí v Náhorním Karabachu a Arménii. Snímky jsou provázeny autorovým textem dokreslujícím příběhy rámující vznik fotografií i příběhy osudů jednotlivých postav a rodin, se kterými se Garik Avanesian znal už od dětství, nebo nově, náhodně seznámil.

Cena knihy (184 stran na lesklém křídovém papíře, formát 224×280, přebal též na křídovém papíře) je 750 Kč, ale nyní si ji můžete objednat za 550 Kč na emailu photoart.praha@gmail.com a my vám ji doručíme do 15. prosince 2016.

The book describes the life of people in Nagorno-Karabakh and Armenia using exceptional observational documentary from the years 1987 – 2015.The images are accompanied by the author’s texts, which are completing the stories of photos and also the stories of characters and families, that Garik Avanesian had known since his childhood, or a new, randomly met.

The price of the book (184 pages on glossy coated paper, format 224×280, cover well on coated paper) is 30 Euro, but now you can order it for 20 Euro via photoart.praha@gmail.com email and we will deliver it till 15 December 2016.

 


8.11.2016

ve čtvrtek 24. listopadu 2016 od 19 hodin v restauraci Jiskra Prasek


8.9.2016

4. – 30. října 2016 budou k vidění v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií snímky našich cestovatelů z barevné a exotické Bangladéše


11.8.2016

Od 10. září do 9. října 2016 na Staroměstské radnici denně 10 – 18,30

Tato mimořádná výstava představí tvorbu pěti velkých osobnosti, které proslavily litevskou fotografii a změnily tvář té světové. Antanas Sutkus (*1939), autor ovlivněný existencialismem, hypnotizuje diváka výmluvnými psychologickými portréty a silnými kompozicemi. Romualdas Požerskis (*1951) vypráví cestu člověka časem a světem ve své rozsáhlé časosběrné sérii s liliputánem Alfonsem v hlavní roli. Z díla Alexandrase Macijauskase (*1939) zase na diváka dýchne zemitá vůně litevského venkova a jeho malých velkých příběhů, které zachytil mimo jiné v kolekci fotografií z dobytčích trhů. V kouzelných snímcích čtvrtého autora, Romualdase Rakauskase (*1941), jen málokdy přestává sněžit něžná záplava jarních kvítků, která doprovází autorovy umělecké vize. Pátý litevský fotograf Virgilius Šonta (*1952) ohromuje svými prostorově velkorysými snímky z baltského pobřeží či amerických pouští a vyvolává emoce při pohledu na silné fotografie dětí, žijících v litevských dětských domovech.

Výpravná expozice je završena velkoformátovými akty, výběrem z klasické tvorby i legendárními  “létajícími ženami” světově proslulého lotyšského autora Gunarse Bindeho (*1933).


11.8.2016

5. září – 2. října v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné na Jungmaannově náměstí, denně 10 – 19 hodin

Pro veliký ohlas a krátkou dobu trvání loňské pražské výstavy ikony světové fotografie Steva McCurryho, nyní přicházíme s další mimořádnou možností prohlédnout si 107 velkoplošných fotografií, mezi kterými nechybí vítězné snímky z World Press Photo a take autorův nejslavnější portrét “Afghánská dívka”, přezdívaná “Mona Lisa Východu”. Steve McCurry je již přes 30 let jednou z nejuznávanějších osobností současné fotografie, proslavil se roku 1979, kdy se za pomoci uprchlíků z Pákistánu dostal do rebely kontrolovaného Afghánistánu těsně před sovětskou invazí. Později, když se s plnovousem a v přestrojení vynořil zpět na druhé straně hranic, měl na sobě domorodý oděv, ve kterém skrýval zašitý film. Byl to právě tento svitek, který obletěl svět a poprvé ukázal afghánský konflikt v plné šíři. Charakteristické pro jeho tvorbu je, že nezobrazuje pouze “krajinu války”, ale také lidské osudy na jejím pozadí. Fotografie Steva McCurryho patří k významným dílům nejprestižnějších světových sbírek moderního umění a byly mnohokrát vystavovány na různých kontinentech, autor získal nespočet ocenění a v roce 1984 se stal dokonce čtyřnásobným vítězem v soutěži World Press Photo.

12.7.2016

Vydavatelství PhotoArt ve spolupráci s fotografy Garikem Avanesianem, Miroslavem Frantou, Pavlem Ochonským, Zdeňkem Reischigem, Soňou Chlumeckou, Michalem Blažkem, Romanem Šudomou a Ladislavem Steinhauserem vydalo novou knihu Neznámý Bangladéš.

Kniha vypráví o fotografickém putování po této pro nás neznámé zemi a je doslova nabitá spoustou krásných barevných i černobílých fotografií zdejší exotické krajiny a zejména jejích obyvatel. V knize naleznete i cestovatelský deník Garika Avanesiana a poutavé vyprávění Ladislava Steinhausera, které vám přiblíží tuto vzdálenou zem a můžete v ní díky tomu nalézt mnoho inspirace pro vlastní cestování.

V knihkupectvích bude k dostání za cenu 295 Kč.


12.7.2016

Mezinárodní arménská soutěž Objective požádala Českou federaci fotografického umění o patronaci, na což jsme náležitě hrdí a přinášíme vám jedinečnou možnost vyhrát výpravu do Arménie za fotografováním i objevováním zdejší úchvatné krajiny a jejích milých pohostinných obyvatel.

Přihlašte se ještě dnes zde: http://objective.apricotphoto.com/

Do uzávěrky soutěže zbývají poslední 2 dny!


5.7.2016

Výstava je vyvrcholením další z řady fotografických výprav časopisu PhotoArt, která tentokrát zamířila do vzdálené Bangladéše.

Bangladéš, exotická země, jednou tak velká jako Česká republika, ale s bezmála 158 milióny obyvatel, patří k nejlidnatějším státům světa. Je to chudá rozvojová země, každoročně sužovaná rozsáhlými záplavami, kde milióny lidí každý den pracují za podmínek, které si běžný Evropan jen těžko umí představit. Přesto jsou obyvatelé této nesmírně pestré země milí, usměvaví a umí se bavit. Fotografie našich cestovatelů – Michala Blažka, Miroslava Franty, Soni Chlumecké, Pavla Ochonského, Zdeňka Reischiga, Ladislava Steinhausera, Romana Šudomy a Garika Avanesiana vám dají nahlédnout do života zdejších lidí, jejich těžké práce v loděnicích, kamenolomech či koželužnách, ale i nespoutané zábavy při Holi festivalu v hlavním měste Dháce a mnoha dalších oblastí zdejšího dění.

 


18.5.2016

ANTANAS SUTKUS, ROMUALDAS POŽERSKIS, ALEXANDRAS MACIJAUSKAS A ROMUALDAS RAKAUSKAS

Čtyři jména, jedna generace, jedna země – Litva. Čtyři velké osobnosti, které svým osobitým způsobem proslavily litevskou fotografii a změnily tvář té světové. Antanas Sutkus (*1939), autor ovlivněný existencialismem, hypnotizuje diváka výmluvnými psychologickými portréty a silnými kompozicemi. Romualdas Požerskis (*1951) vypráví cestu člověka časem a světem ve své rozsáhlé časosběrné sérii s liliputánem Alfonsem v hlavní roli. Z díla Alexandrase Macijauskase (*1939) zase na diváka dýchne zemitá vůně litevského venkova a jeho malých velkých příběhů, které zachytil mimo jiné v kolekci fotografií z dobytčích trhů. A v kouzelných snímcích čtvrtého autora, Romualdase Rakauskase (*1941), jen málokdy přestává sněžit něžná záplava jarních kvítků, která doprovází autorovy umělecké vize.

17. května – 30. června 2016      Denně 10 – 19 hodin

Ambit Kláštera Panny Marie Sněžné na Jungmannově nám. 18 v Praze

 


11.5.2016

Přijďte se podívat na dech beroucí fotografie známého amerického fotografa Steva McCurryho na brněnský Špilberk. Výstava bude otevřena od 12. května do 3. července, denně od 10 – do 18 hodin.

Na tomto odkazu se můžete podívat na zajímavý rozhovor s kurátorem výstavy Garikem Avanesianem o výstavě, který odvysílala Česká televize 11. května 2016 v rámci vysílání Studia 6, 172. minuta: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/216411010100511/

3.5.2016

Tento rok poprvé soutěžily děti a junioři za Českou republiku v Mezinárodním fotografickém bienále, které tentokrát proběhlo v Ománu a my máme velkou radost z jejich úspěchu! Děti do 16ti let získaly Diplom Mezinárodní federace fotografického umění (FIAP) a umístily se na 7. místě a junioři do 21 let vybojovali 10. místo.

Při této příležitosti bychom rádi oslovili nadšence pracující s mladými fotografy, kteří by měli zájem o spolupráci s námi, aby se nám ozvali na telefonní číslo 602 262 006.


18.4.2016

V Křížové chodbě Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí probíhá výstava k největší fotografické soutěži s mezinárodní účastí v České republice, jejímž pořadatelem je Česká federace fotografického umění. Výstava je vyvrcholením již druhého ročníku této soutěže, do níž letos přišlo neuvěřitelných 7000 fotografií od 540 autorů ze 70ti států světa.  Můžete zde shlédnout na 160 těch nejlepších fotografií  napříč různými kategoriemi – monochromatická a barevná fotografie na volné téma, Divoká příroda, Cestování, Portrét či Press Foto a to i od českých a slovenských fotografů – Ivana Mikšíka, Soni Chlumecké, Jozefa Danyi, Olgy Shiropaevy a Lubomira Schmidy.

Máme radost z toho, že výstava je velmi úspěšná i přesto, že není masově inzerována, návštěvníci odcházejí nadšeni a plní dojmů. Přijdte se podívat i vy! Výstava potrvá do 15. května 2016, otevřena je denně od 10 do 19 hodin.


9.10.2015

Tento víkend, 10. a 11. října, se sejde mezinárodní porota, aby odporotovala a ocenila nejlepší fotografie rovnou 2 soutěží. Poslední den v září skončila naše soutěž Indian Summer a 5. října partrerská soutěž Žena Strakonice. Více o těchto soutěžích se dozvíte na stránkách http://www.photosalon.cz/. Samozřejmě, jako tomu již bylo u minulých salonů, na vybrané vítězné fotografie se budete moci podívat na našich fb stránkách https://www.facebook.com/PhotoARTmagazine?ref=aymt_homepage_panel.

Budeme se těšit na vaše reakce a postřehy k fotografiím. :-)


18.9.2015

 

 

 

 

 


1.9.2015

Srdečně vás zveme na výstavu Josefa France – Fotografické ohlédnutí

Na krásném Prostějovském zámku od 23 září 2015 do 27 října

18.8.2015

Přijďte se podívat na výstavu “JINÝ SVĚT, INDIE” fotografky Soni Chlumecké, členky naší (foto)výpravy do Indie!
Již 4. září 2015 na Zámku Sloupno


18.8.2015

V zářijovém čísle Lidé a Země vyjde článek o naší připravované výstavě Steva McCurryho!

 

 


13.8.2015

PhotoArt vás zve na příjemné pozdní odpoledne s vyhlašováním výsledků fotografické soutěže SunFlower. Můžete se těšit na promítání úspěšných snímků z celého světa i předávání cen vítězným autorům. Účastníci soutěže si budou moci vyzvednout katalog.

Těšíme se na vás

 


17.7.2015

Česká federace fotografického umění (ČFFU) pořádá výstavu předního světového fotografa Steva McCurry na Staroměstské radnici v Praze.

Výstava “Steve McCurry, Photographer” bude veřejnosti přístupná od úterý 8. do středy 30. září 2015. Návštěvníci se první den výstavy mohou zúčastnit besedy a autogramiády s autorem. K výstavě vyjde katalog v českém a anglickém jazyce.

Výstavní soubor na Staroměstské radnici obsahuje výběr z tvorby McCurryho, mimo jiné fotografie zachycující události 11. září  2001, sovětskou invazi do Afghánistánu, život mnichů v buddhistických klášterech i jeho nejslavnější portrét “Afghánská dívka”.

Americký fotograf Steve McCurry je odbornou i laickou veřejností uznáván jako jeden z nejvýznamnějších fotografů dnešní doby a to  zejména pro evokativní styl svých barevných snímků. Jeho „Afghánská dívka“ je považována za fotografickou ikonu a často nazývána Madonou východu. V duchu vrcholné dokumentární fotografie McCurry zachycuje esenci lidského strádání, stejně tak, jako radosti ze života. Ve svých dílech se soustřeďuje hlavně na důsledky války v lidských osudech. Zobrazuje nejen krajinu války, ale i lidskou tvář uprostřed konfliktu. „Většina mých fotografií je zaměřená na lidské osudy, hledám ten nestřežený moment, kdy se lidská duše pootevře a její pocity jsou otištěny ve tváři člověka“. Mezi jeho dnešní reportážní cykly patří také Tibet, Irák, Jemen, ničení chrámů Angkor Vat. Steve McCurry patří ke špičce světových fotografů a získal řadu prestižních ocenění, mezi jinými v roce 1984 Magazine Photographer of the Year. V tomtéž roce se stal také čtyřnásobným vítězem ve World Press Photo a odnesl si dva tituly ze soutěže Olivier Rebbot Award. V minulém roce mu byla udělena Cena za celoživotní dílo a stálý přínos světové fotografii.

V roce 1986 se stal členem Magnum Photos a časopisem Live Magazin byl zvolen vítězem v soutěži World Photo.

Jeho snímky, které doslova obletěly celý svět dodnes pomáhají humanitárním organizacím, které se snaží upozorňovat na dění v zemích třetího světa.

Prostory pro výstavu poskytl Magistrát hlavního města Prahy.

Steve McCurry, Photographer
Staroměstká radnice:
8. 9. 2015 – 30. 9. 2015

Kontakt pro média:
Věra Weinerová
cffu.praha@gmail.com
mt: +420 603 517 504

Media set a fotografie v tiskové kvalitě na vyžádání


16.7.2015


Fotografická výstava
Rusové … jejich ikony a touhy
Dana KyndrováKřížová chodba a Rytířský sál
Staroměstské radnice v Praze.
12. července – 7. srpna 2015
Otevřeno denně 10 – 19 hodin

Fotografka Dana Kyndrová se věnovala tématu Rusové téměř čtyřicet let. Jejím záměrem je pokusit se o určitý esej o životě ruského národa, počínaje sedmdesátými léty minulého století až do současnosti. Pohled na národ, který má potřebu ikon, svatých či politických. Ruský mesianismus i nacionalismus, patos i velikášství. Renesance pravoslaví a touha po navrácení národního sebevědomí, které bylo sraženo po rozpadu Sovětského svazu. Její snahou je postihnout nejen určité změny v životě Rusů související s odvržení komunistické ideologie, ale zajímají ji, ostatně jako u všech jejích projektů, především obecně lidské hodnoty, které čas či prostředí ovlivňují jen minimálně. Do Ruska, respektive tehdejšího Sovětského svazu se vypravila poprvé v roce 1976 během vysokoškolského studia ruštiny. Počátkem devadesátých let fotografovala odchod sovětských vojsk z Československa a poté necítila potřebu se projektu Rusové dále věnovat. Zlom nastal v roce 2000, kdy fotografovala v ženském pravoslavném klášteře na Estonsko-ruském pomezí. Tato cesta zahájila návrat k „ruskému tématu“, kterému se intenzivně věnovala posledních patnáct let. Výstava na Staroměstské radnici, respektive publikace, která při této příležitosti vychází v nakladatelství KANT, představuje v podstatě vyvrcholení její fotografické tvorby u příležitosti jejích letošních šedesátin.

17.12.2014

PhotoArt pořádá další mezinárodní fotografickou soutěž – PhotoArt PRAGUE!

Můžete se hlásit do další naší mezinárodní digitální fotografické soutěže se čtyřmi soutěžními kategoriemi a desítkami cen poskytnutých organizacemi:

FIAP (Fédération Internationale de l’Art Photographique)
PSA (Photographic Society of America)
IAAP (International Association of Art Photographers)
ČFFU (Česká federace fotografického umění)

ZDE jsou pro Vás ke stažení podmínky soutěže v češtině spolu s formulářem přihlášky. Přihlášku Vám však doporučujeme vyplnit přímo online na stránkách soutěže salon.photoart.cz, kde můžete rovnou jednoduše nahrát i soutěžní snímky.

Přejeme Vám hodně štěstí v soutěži!


17.12.2014
Kniha Best Photographers VII je již sedmým pokračováním oblíbené série, představující čtenářům dílo uznávaných současných fotografů z různých koutů světa. Tento díl je neméně zajímavý než díly předchozí. Vznikl za spolupráce s deseti vybranými světovými fotografy. Zatímco litevský klasik Rimaldas Vikšraitis tvoří naturalistické cykly zaměřené na život na litevském postsovětském venkově, Dina Bova (izraelská fotografka a držitelka Grand Prix z Nikon International Photo Contest 2013) se věnuje atmosférickému surrealismu. Rozdílné přístupy a tedy i pestrost celé sbírky zdobí i práce mladého polského fotografa Marcina Owczarka – filosoficky hloubavé fotografické rozpravy nad světem budoucnosti, člověkem a stroji. A Zdeněk Thoma, jediný český autor zahrnutý v této publikaci, zase ohromí čtenáře svými cestovatelsko-fotografickými dobrodružstvími, když se za hluboké totality v sedmdesátých letech vydal autostopem do Japonska… Výběr Best Photographers VII je pestrý a různorodý, aby potěšil každého milovníka fotografie a představil mu to nejzajímavější ze současné světové fotografické scény.

Vydání: Prosinec 2014
Počet stránek: 128
ISBN: 978-80-905862-0-8
Cena: 320 Kč

Vaše objednávky přijímáme zde. Zaplatit zboží kartou je možné zde.


17.12.2014

ledna od 19:00 hodin proběhne v Písecké bráně zahájení výstavy oceněných autorů soutěže VISION, jíž poskytla patronáž ČFFU spolu s mezinárodními fotografickými federacemi.
Výstava bude zahájena slavnostním předáváním cen vítězům soutěže. Budeme se na vás těšit!

Výsledkysoutěže VISION najdete ZDE.

Také se můžete přihlásit do soutěže PhotoArt Prague, která bude zakončena odměňováním v únoru.http://salon.photoart.cz/


23.9.2014

Jak je již tradicí, výpravy v rámci InterPhotoTravel nebývají zakončené jen vydáním knihy, ale i výstavou. A tak bude 26.9. 2014 v pardubické galerii GM slavnostně pokřtěna kniha Hledání Indie a zahájena výstava fotografií z našich dvou indických fotovýprav. Výstava potrvá až do 20. listopadu. Jste srdečně zváni!


4.9.2014

Naše nová kniha mapuje dvě fotografické výpravy do Indie pořádané PhotoArtem. Jedna proběhla v listopadu 2013, druhá v březnu 2014. Mezi zastávkami byla významná indická města jako Dillí, Kalkata, modré město Jodhpur a růžové město Jaipur, nádherná krajina indického severu a nepokojného Kašmíru… Z událostí vyniká především velbloudí trh v Pushkaru a festival barev zvaný Holi v Mathuře. O pestrosti této země a nevšedních zážitcích z výprav poutavě píší Garik Avanesian a Eva Stanovská. Text doplňuje velké množství krásných fotografií devíti autorů. Kniha je nejen příjemným čtením, zajímavým poučením o reáliích Indie, potěchou pro oko milovníka fotografie, ale i nezbytnou pomůckou pro každého cestovatele, který se do tohoto výjimečného místa také chystá.

Cena publikace: 295,- Kč
Počet stran: 104
ISBN: 978-80-904597-9-3

Vaše objednávky přijímáme zde. Zaplatit zboží kartou je možné zde.

21.4.2014

PhotoArt pořádá 1. mezinárodní fotografickou soutěž – PhotoArt Vision!

Mezinárodní digitální fotografická soutěž se čtyřmi soutěžními kategoriemi a více než sedmi desítkami cen!

Kromě České federace fotografického umění ji svou patronací podpořily organizace:
FIAP (Fédération Internationale de l’Art Photographique)
PSA (Photographic Society of America)
IAAP (International Association of Art Photographers)
UPI (United Photographers International)
ISF (Image Sans Frontière)

ZDE jsou pro Vás ke stažení podmínky soutěže v češtině spolu s formulářem přihlášky. Přihlášku Vám však doporučujeme vyplnit přímo online na stránkách soutěže vision.photoart.cz, kde můžete rovnou jednoduše nahrát i soutěžní snímky.

Přejeme Vám hodně štěstí v soutěži!


6.2.2014

Zveme Vás na výstavu fotografií Garika Avanesiana. Je uspořádána k jeho půlkulatým narozeninám a trvá jen jeden jediný večer.
Čeká na vás výběr fotografií, které autor pořídil během své poslední cesty po Indii, k tomu se chystá zajímavá projekce jeho ostatní tvorby a neméně zajímavé povídání.

Přijďte 20.2. do galerie Písecká Brána ( K Brusce 5/208, Praha 6 – Hradčany), kde výstava začíná v 19:00 hodin.


3.2.2014

Registrace na jedenáctý ročník InterPhotoCampu je zahájena!

Neváhejte s přihláškou na tento fotografický svátek, který se koná jen 1x v roce.

Prožijte jedinečný červnový víkend 20. – 22. června 2014 focením aktů krásných modelek v nádherném prostředí … a samozřejmě také dobrou zábavou! Tři styly, tři různé doby, to je letošní téma: CESTA ČASEM.

Více


7.11.2013

V dílně vydavatelství PhotoArt právě vychází jedinečná kniha, která aspiruje na „povinnou“ položku v knihovně každého milovníka i znalce fotografie. Už její dlouhý název, „Prof. Ludvík Baran komentuje 125 mistrovských fotografických děl“, napovídá, že půjde jak o sbírku 125 výjimečných fotografií, tak o poutavé a zároveň odborné čtení. Můžeme se těšit například na zamyšlení nad fotografiemi všech žánrů, namátkou můžeme jmenovat autory Františka Drtikola, Richarda Avedona, Josufa Karshe, Philippa Halsmana či Ami Vitale. Jako bonus k těmto 125 příběhům fotografie obsahuje kniha ještě druhou část, a to 66 článků na téma kompozice ve fotografii, které pravidelně vycházely v měsíčníku PhotoArt. Autor knihy Prof. Dr. Ludvík Baran, DrSc, fotograf, teoretik, filozof a pedagog pražské FAMU, se bohužel vydání nedožil. Kniha má proto i hodnotu vzpomínky na velkou osobnost české fotografie.

Cena publikace: 640,- Kč
Počet stran: 212
ISBN: 978-80-904597-7-9

Vaše objednávky přijímáme zde. Zaplatit zboží kartou je možné zde.


23.10.2013

Focení aktů nemusí být jen záležitostí léta a hezkého počasí… s námi můžete fotit akty každou sobotu v komfortním studiu, s profesionálními modelkami. Srdečně Vás zveme 26.10. na Sobotní akty s modelkou Karolínou Koblenovou (www.facebook.com/KKoblenova).
Přihlášky a dotazy na bližší informace přijímáme na secretary@steel.cz. Těšíme se!

4.10.2013

1. října 2013 byla slavnostně zahájena výstava Čína – Provincie Sin-ťiang v galerii Písecká Brána, která mapuje fotografické výsledky naší květnové výpravy do zmíněné oblasti. Na vernisáž dorazilo všech 5 spolucestujících, tedy vystavujících autorů, jimiž jsou Viktorie Pavlíková, Eva Stanovská, Jiří Matějka, Mojmír Klímek a Garik Avanesian . S úderem šesté hodiny se Písecká Brána naplnila návštěvníky a dobrou náladou. Úvodní slovo, o které se podělili Garik Avanesian a Eva Stanovská, bylo zavzpomínáním na neobyčejné zážitky, které spolu vystavující v Číně prožili. V souvislosti s výstavou jsme vydali i katalog fotografií, ve kterém jsou i další snímky, které na výstavě neuvidíte, a je doplněn znamenitě napsaným textem – cestopisem – Evy Stanovské. Provincie Sin-Ťiang je bydlištěm Ujgurů, původních čínských obyvatel, kteří se, podobně jako Tibeťané, cítí utlačováni ze strany Čínské vlády. Ve světě se o nich příliš neví, a tak to může být právě naše fotografická výstava, která vám Ujgury a jejich život přiblíží. Navíc na fotografiích, které sahají svou kvalitou vysoko nad rámec „turistické“ fotografie.


7.8.2013

Termín: DLE VAŠEHO  VÝBĚRU  -  od poloviny srpna do konce 1. týdne září

Určeno pro malou skupinku (cca 3 osoby) začátečníků i pokročilých fotografů a cestovatelů a toho, kdo ještě neslyšel „děkuji“, když zvedne objektiv.

Program pro posádku jednoho terénního vozu a dle doporučení lektora a přání účastníků. Možnost i cesty do Náhorního Karabachu!

Cena: dohodou dle programu + přímý let Praha – Jerevan – Praha (cca 4 hod) dle aktuálních cen

Lektor: fotograf  Garik Avanesian, MFIAP , plynná komunikace v češtině, arménštině, a dokonalá znalost místních podmínek

Přihlášky a další informace na e-mailu: secretary@steel.cz


7.8.2013

Přinášíme malou ukázku z workshopu AKT, který se konal první srpnovou sobotu. Účastníci v čele s lektorem Garikem Avanesianem fotografovali půvabné modelky v prostorách sladovny u Berouna. V tento horký den byly využity jak slunné exteriéry s pozadím starých budov a strojů, tak i interiéry bohaté na fotogenický detail, které mimo jiné nabízely přívětivý chládek. Fotografovalo se od dopoledne až do podvečera. Modelky i fotografové odjížděli sice unaveni, ale spokojeni jak s výsledkem své práce tak i zajímavě prožitým dnem.

Pro zájemce, kterým se první termín nehodil, máme dobrou zprávu – příští sobotu, 10.8., máte ještě jednu možnost přihlásit se na tento výjimečný workshop na e-mailu: secretary@steel.cz.


3.7.2013

Jubilejní 10. ročník IPC nás zavedl do dob divokého západu – do pevnosti Fort Hary, kde hledají útočiště zlatokopové a drsní rančeři, mezi práskající biče, oprátky, skromné obydlí místních i do saloonu. Nedělní dopoledne jsme strávili mezi nádhernými plnokrevníky v Zemském hřebčinci, který je na seznamu Národních kulturních památek. Prostředí pro zmíněné, ale i další nevšední zážitky, nám v předposledním červnovém víkendu tak poskytl půvabný Písek a jeho okolí.

Termín pro příští 11. ročník Inter Photo Campu, vyhlašujeme na 20. – 22.6. 2014

Více


22.5.2013

Ve dnech 17. – 18.5.2013 zasedala mezinárodní porota ve složení Garik Avanesian, Riccardo Busi, Jaroslav Kučera, Robert Vano a Rudolf Stáhlich, aby posoudila fotografie zaslané do bienále ŽENA STRAKONICE 2013. Sešlo se rekordních 2.578 snímků od 342 autorů ze 46 zemí.

Letošní Grand Prix poputuje do Číny autorovi Jianyong Zhou.

Z České republiky přišlo bezmála 600 fotografií od 92 fotografů. Porota vybrala 18 autorů, z nichž bylo 6 odměněno:

Černobílá digitální fotografie:

Zlatá medaile ČFFU – Petra Klačková, snímek „May“
Čestné uznání – Zdeněk Lukeš, snímek „Bezejmenná“
Speciální cena FotoVideo – Cyril Gajdík, snímek „Na kolech 1“

Barevná digitální fotografie:

Zlatá medaile FIAP – Jozef Danyi, snímek „Vendulka“

Upravená digitální fotografie:

Čestné uznání – Miriam Prokopová, snímek „Sagi Musume“
Čestné uznání – Martina Sekaninová Grmolenská, snímek „En face prohibited IV“

Všem oceněným gratulujeme!

15.2.2013

19.4.2013 – 21.4.2013
Milióny tulipánů všech barev a tvarů, a samozřejmě Amsterdam…!

Program je připraven s porozuměním k potřebám fotografa a pro tolerantní milovníky květin. Ti jistě pochopí i případnou neplánovanou zastávku tam, kde se to v takovém světle prostě musí nafotit!
Kdo touží po barevné květinové záplavě nebo nové energii po dlouhé zimě neváhejte, „fotoautobus“ má jen omezenou kapacitu!

Dotazy i přihlášky zde.


15.2.2013

Právě se vrátila skupina fotografů a zdatných cestovatelů z karnevalového reje v italské
Venezii se spoustou dojmů a osobitých fotografií. Nutno dodat, že i počasí přálo sobotním
návštěvníkům karnevalu.

Děkujeme všem za skvělý společný víkend. Ostatním v blízké době nabídneme výběr
nejzdařilejších snímků účastníků.

Zatím malá ukázka.


14.2.2013

Registrace na letošní, již 10. ročník, s mottem „Barvy divokého západu“ je zahájena.

A věřte, že bude jedinečný! Ve Fort Hary nedaleko Písku nebudete pochybovat, že jste se ocitli na „divokém západě“ alespoň na tři dny od 21. do 23. června 2013. Krásné modelky, příjemné ubytování a program s překvapením jsou zajištěny.

Milovníci fotografování aktu neváhejte!

Více


8.1.2013

08.02.2013
Tradiční víkendový zájezd do karnevalového města v Itálii. Ocitnete se přímo v centru dění, obklopeni maskami a veselím v ulicích města s gondolami, paláci a pověstnými holuby…

Cena: 2.400,- Kč

Dotazy i přihlášky zde.


17.12.2012

Právě vychází nová kniha ze série Cestujeme s PhotoArtem, která tak doplňuje řadu předchozích knih z našich fotografických výprav. Autorkou textu je opět Eva Stanovská, na fotografické ilustraci se podílel tým našich cestovatelů. Kniha Bajkal, modrá perla Sibiře dokazuje jak fotografiemi, tak i průvodním textem výjimečnost samotného jezera i života podél jeho břehů. Nahlédněte s námi…
Cena publikace: 295,- Kč + poštovné
80 stran, ISB 978-80-904597-6-2
Vaše objednávky přijímáme zde. Zaplatit zboží kartou je možné zde.

12.9.2012

Skály v mlze, barevné listí, bublající potůček, borovice vzpínající se na skále, zkrátka Adršpašské skály v podzimním hávu.
Byly inspirací pro scénáristy k natáčení půvabných českých pohádek a jistě nadchnou i vás.

V ceně 4.600,- Kč je zahrnuto:
ubytování se snídaní
lektorné

Lektor: Garik Avanesian

Počet účastníků je omezen a termín se blíží, proto s přihláškou příliš neotálejte a hlaste se!

Vaše přihlášky i žádost o program přijímáme zde


20.8.2012

Před cestou na Bajkal jsme si prohlédli spoustu fotografií, které nám nabídl hojně používaný Google. Fotky byly ale všední a nezajímavé. Navzdory tomu jsme se rozhodli cestu uspořádat. Přesvědčil nás o ní význam Bajkalského jezera s mnoha světovými NEJ. A tohoto rozhodnutí jsme rozhodně nelitovali.
Cesta přinesla jak zajímavá setkání s místními lidmi i šamanem, tak úžasné fotografie krajiny. Z toho vyplývá ponaučení – nevěřte všemu, co vám Google nabízí, věřte hlavně svému instinktu!
Závěrem lze vyjádřit naše přání, aby se podařilo vydat z této výpravy nádhernou knížku s fotografiemi i textem účastníků.


20.8.2012

Kyrgyzstán jsme navštívili v červnu 2011, když sníh sotva ztál a příroda se probouzela k vegetaci. A pak v září, kdy se příroda naopak připravovala na zimní období. Letos jsme zavítali do této jedinečné země uprostřed léta. Pokaždé nám oči přecházely z jiných, úžasných barev, patřících jen Kyrgyzstánu. Každý, kdo jej s námi někdy navštívil, vám řekne jen jedno slovo: „Úchvatné“.
V červenci bylo snad trochu tepleji než jindy, ale i přesto jsme si přes noc v jurtách přitápěli. Cestování ve výškách přes 3000 m.n.m, kdy pohodlí dobrých hotelů vystřídá na několik nocí pobyt v jurtách, má své nezaměnitelné kouzlo.
Pro všechny výpravy do Kyrgyzstánu je typické tak velké množství velmi dobrých krajinářských fotografií, že je stěží stíháme zpracovat.


20.8.2012

Druhá cesta do Gruzie v červnu 2012 nás zavedla mimo již dříve navštívených oblastí i do tří dalších zajímavých lokalit – Svanetie, Adžarie a Imeretie. Přesun byl sice náročnější, ale bez této drobné oběti bychom nikdy nezažili nádherná setkání a zastavení, povídání s domorodci, zdolávání překážek jako sesuv půdy na silnici, nebo nezapomenutelnou nádheru Kavkazských hor.
Jeden by si mohl myslet, že druhá výprava nepřinese nic nového, ale opak byl pravdou. Cesta po Gruzii, tedy od ledovcových štítů až po pláže na břehu moře – stojí za to pokaždé!


30.6.2012

9. ročník IPC, tentokrát v duchu vodní páry, proběhl za účasti 97 fotografů a 19ti sličných modelek o předposledním červnovém víkendu, ve dvou lokalitách – v Lužné u Rakovníka a v Praze. Zavedl nás do romantických časů vodní páry v muzeu ČD s historickými lokomotivami i na kolesovém parníku na Vltavě.
Termín pro příští Inter Photo Camp, tedy jubilejní 10. ročník, vyhlašujeme na
21. – 23. 6. 2013

23.3.2012

13. 04. – 15. 04. 2012.
V rozpuku jara, týden po velikonocích, Vás zveme na 1. letošní krajinářský workshop do Prachovských skal.

V ceně 3500,- Kč je zahrnuto 2x ubytování s polopenzí, focení krajiny pod vedením lektora, práce nad nafoceným materiálem.

Lektor: Garik Avanesian

Počet účastníků je omezen, proto s přihláškou příliš neváhejte, těšíme se na Vás.

Vaše přihlášky i žádost o program přijímáme zde.


15.3.2012

V pátek 17. února v podvečer jsme vyrazili na cestu do italských Benátek, abychom mohli prožít kouzlo proslulého karnevalu na vlastní kůži. Ještě dřímající Benátky nás přivítaly za ranního úsvitu ve své nefalšované kráse a nahotě. Než se začaly objevovat karnevalové masky, měli jsme dost času brouzdat se a poznávat jinak přeplněné ulice města lásky a pohádek v jejich čisté formě. Samotný karneval byl ohromujícím zážitkem. Město po poledni ožilo množstvím barev, zaplnilo se smíchem a hlukem tisíců návštěvníků. Po setmění jsme se s rozjařeným městem rozloučili a odváželi si kromě mnoha zážitků a dojmů spousty jedinečných fotografií. Už teď se těšíme na další návštěvu Benátek!


1.3.2012

Přijměte srdečné pozvání na 9. ročník Inter Photo Campu, tentokrát za kouzlem starých časů a vodní páry. Kvalitní ubytování s plnou penzí, pestrý program, oblíbená soutěž s hodnotnými cenami a 20 půvabných modelek jak v prostředí výtopny s historickými parními lokomotivami, tak i na parníku na řece Vltavě v samotném centru Prahy, Vám zpříjemní a ozvláštní tři červnové dny od 22.06. do 24.06.2012

Více


16.2.2012

Městské kulturní středisko Strakonice ve spolupráci s vydavatelstvím PhotoArt vydalo výjimečnou fotografickou publikacz k jubilejnímu 20. ročníku Mezinárodního dudáckého festivalu ve Strakonicích. V úterý 14.2.2012 proběhl křest knihy v budově
Českého rozhlasu v Českých Budějovicích za hudebního
doprovodu špičkových dudáckých souborů.
Kniha přináší řadu barevných i černobílých fotografií dokumentujících jedinečnou atmosféru z 19. ročníku festivalu, konaného v roce 2010. Kromě fotografií v ní naleznete informace k historii festivalu, jeho zrození i návratu k tradici.
V knize byly použity fotografie zúčastněných členů
České federace fotografického umění.

Cena: 280,- Kč
160 stran, ISBN: 978-80-904-5974-8

Knihu lze zakoupit od 27.2.2012 v Městském kulturním středisku Strakonice, v Regionálním turistickém a mapovém centru Ciao… Strakonice na Zámku a v Městském informačním centru Strakonice na Velkém náměstí 2.


1.2.2012

Další fotografická kniha z výprav PhotoARTu. Tentokrát je to Kyrgyzstán, který inspiroval 15 fotografů i autorku textu Evu Stanovskou.
O výjimečnosti této krásami obdařené i divoké země se můžete přesvědčit jak v publikaci, tak i na výstavě – probíhající v galerii Písecká Brána do 17.2. 2012. A nebo ještě lépe – na vlastní oči při další výpravě!

Cena publikace: 295,- Kč + poštovné
204 stran, ISBN 978-80-904597-5-5

Vaše objednávky příjímáme zde. Zaplatit zboží kartou je možné zde.


28.1.2012

V Galerie Písecká Bráně byla 25.1.2012 zahájena výstava a současně pokřtěna stejnojmenná kniha fotografií patnácti autorů, kteří se v uplynulém roce účastnili prvních fofoexpedic pořádaných redakcí PhotoART. Tato pohádkově nádherné země je strhujícím tématem pro milovníky dokumentu, ale především pro krajináře. Výběr fotografií, včetně dvou třímetrových panoramat můžete shlédnout do 17.2.2012. na adrese: Praha 6, K Brusce 5.
Pro zájemce – nepřehlédněte nový termín výpravy do Kyrgyzstánu v roce 2012


13.12.2011

Fotovýprava za snímky z karnevalového reje autobusem přímo do Benátek!
17.2. Pá odjezd večer z Prahy, Sobota celý den focení a 19.2. Neděle dopoledne příjezd. Autobus s klimatizací, DVD, WC a „bufetem“
V ceně 1.950,- je přeprava + káva a čaj během cesty a mapka Benátek

Dotazy i přihlášky zde.


21.10.2011

Ve Strakonicích, po několika letech odmlky, probíhá opět mezinárodní fotografická soutěž „ŽENA STRAKONICE“. Organizátorem je Městské kulturní středisko za podpory osvíceného vedení města Strakonic a akce sama nově získala záštitu ČFFU a Mezinárodní fotografické federace FIAP, působící pod organizací UNESCO.

Soutěže se zúčastnilo 52 států reprezentovaných 308 autory snímků na téma ŽENA. Ve dnech 8. a 9. října hodnotila mezinárodní porota pod vedením Garika Avanesiana 1 534 snímků v tištěné i digitální podobě. Z Čech se o prestižní umístění i věcné ceny – fotoaparáty Leica, Nikon a Olympus ucházelo 284 snímků. Vysokou úroveň domácí amatérské tvůrčí fotografie potvrdil výběr 45ti prací českých fotografů, kteří získali ocenění. Mezi nejúspěšnější v různých kategoriích patří: Miroslav Kolčava – Gold Medal FIAP, Petr Kleiner – Silver Medal FIAP a Angelo Purgert Bronze Medal FIAP.

Vyvrcholením celé fotografické soutěže bude Vernisáž 13tého Bienále „ŽENA STRAKONICE“, otevřená v sobotu 3.prosince 2011 v 14:00 v Maltézském sále Strakonickém hradu.

Při této příležitosti proběhne i slavnostní předávání cen.

Výstava nejúspěšnějších 201 fotografií potrvá do konce roku 2011.

Všechny podrobnosti soutěže, včetně výsledků naleznete na www.zenastrakonice.cz


20.9.2011

Vyšla nová kniha agentury VII. pod názvem Questions without answers (Otázky bez odpovědí)
Kniha obsahuje 50 fotografických příběhů za posledních 20 let světové historie od pádu Berlínské zdi až po jarní protesty arabů.

368 stránková publikace obsahuje 300 barevných a 150 černobílých fotografií.
Knihu můžete objednat zde.


30.8.2011

víkend: 9.9. – 11.9. 2011
V ceně 4 800 Kč – 2x ubytování, 2x večeře, 2x oběd, základy teorie, práce nad nafoceným materiálem.
Nejlepší fotografie budou prezentovány na mezinárodním bienále krajinářské fotografie FIAP (fotografická soutěž států) – únor 2012 Norsko.
Počet účastníků je omezen, s přihláškou rozhodně neváhejte.

Vaše přihlášky i žádost o program přijímáme zde.


14.7.2011

prvňáčci, fara, mistři FIAP, akt, domov důchodců…

30.8. – 3.9. 2011

Program, info i přihlášky zde


30.6.2011

22. večer – 24.7. poledne – teorie a zásady focení Aktu, fotografování modelek v industriálním prostředí, zpracování a tisk snímků.

V ceně 4.800,- Kč – 2x ubytování, večeře 2x, oběd 1x, 5 modelek, Vaše fotografie vytištěna ve formátu 30×40, hodnotná cena pro autora nejlepšího snímku. POZOR – počet účastníků je omezen, s přihláškou rozhodně neváhejte.

Vaše přihlášky příjímáme zde.


29.6.2011

V pátek, 1. července 2011 od 17.00 hod. se v Galerii Písecká brána koná vernisáž výstavy italského fotografa Gianluca Pizzichi “Toskánsko – Snová krajina ze střípků světla” z cyklu “Pizzichi di luce”. Ve výběru svých nejlepších fotografií Gianluca Pizzichi představuje krásy svého rodného kraje. „Impresionismus“ jeho děl nás přenáší do toskánské krajiny, plné světla a barev, které jako tahy štětcem na plátno vytváří nezapomenutelný snový obraz.

Výstava potrvá do 13. července 2011, každý den mimo pondělí od 13 do 19 hod., vstup je volný.


4.5.2011

Již šestý díl oblíbeného výběru portfolií fotografů z celého světa tentokrát přináší ukázky tvorby autorů: Bernd Mai, Liga Sakse, Dan Estabrook, Joe Petersburger, Kristina Lerner, Pietro Masturzo, Milan Borovička, Remi Benali, Rocky Schenk, Stefano de Luigi, Alexander Kharvat, Ruben Mangasaryan, Gianluca Pizzichi, Gavin Gough a Khaled Hasan. Věříme, že kniha opět zaujme a potěší i ty nejnáročnější z Vás. Publikace je vytištěna na křídovém papíře s průvodními texty v češtině, angličtině a němčině.

Vydání: květen 2011
Cena: 380 Kč + poštovné
ISBN 978-80-904-5973-1


29.4.2011

Po dvacetileté přestávce se ve Strakonicích připravuje významná mezinárodní fotografická soutěž ŽENA STRAKONICE. Myšlenka na obnovení této akce vznikla na základě podnětů z řad fotografů i široké veřejnosti a jejím pořadatelem se stalo Městské kulturní středisko Strakonice ve spolupráci s vydavatelstvím PhotoArt. Tato, kdysi světově proslulá soutěž byla spojena se Strakonicemi podobně jako Mezinárodní dudácký festival.
„Mezinárodní bienále Žena Strakonice 2011“ má patronaci města Strakonice, FIAP a České federace fotografického umění.
Mezinárodní porota bude v první polovině října vybírat fotografie do třech soutěžních kategorií – barevné, černobílé a digitální. V každé kategorii budou oceněni čtyři autoři zlatou, stříbrnou a bronzovou medailí FIAP a zlatou medailí ČFFU. Dále budou udělena čestná uznání a hodnotné ceny. Hlavní cenou fotografické soutěže je Grand Prix města Strakonice.

Poslední den pro registraci přihlášek je 4. října 2011. Přihlášku a propozice můžete stáhnout zde

Veškeré informace budou k dispozici od května na www.zenastrakonice.cz.


11.3.2011

Teď už můžete vystavovat své vlastní fotografie, komentovat tvorbu kolegů, oceňovat ty podle Vás nejlepší snímky, získat odezvu – komentář k Vaší umělecké práci a třeba i okruh nových přátel.
Začněte hned, Galerie PhotoArt je tu pro Vás.


7.2.2011

IPC logo
Srdečně Vás zveme na 8. ročník mezinárodního setkání fotografů „Inter Photo Camp“, tentokrát v okolí Plzně.

Luxusní ubytování v Hotelu a kongresovém centrum Primavera **** s plnou penzí, 20 půvabných modelek, soutěže honorované cenami, romantika, historie, technický skvost 17. století a novinky v bohatém programu, jsou pro všechny fandy fotografování připraveny ve dnech
24.6. – 26.6. 2011.
více informací


11.1.2011

Zveme vás na výstavu fotografií „…když se řekne Uzbekistán“ pořádanou Galerií Academic v Roztokách u Prahy.

Výstava potrvá od 11.1. do 10.3.2011. Dne 22.2. od 19 hodin proběhne beseda s autory fotografií a prezentace dvou námi vydaných knih z výprav po Uzbekistánu. Těšíme se na setkání.


16.12.2010

Právě tak pojmenovala autorka textu, Veronika Souralová, novou knihu již druhé, podzimní fotoexpedice po Hedvábné stezce. Vtipný text provází fotografie J. Rjaškové, J. Šroubka, P. Mandla, L. Steinhausera, G. Avanesiana a samozřejmě i V. Souralové. Útlá knížka tak pobaví a zároveň výtvarnými fotografiemi dokumentuje barevný svět orientu objektivem šesti autorů.

Cena publikace: 280,-Kč + poštovné
84 stran. ISBN 978-80-904-5972-4


4.12.2010

V sobotu od 14.00 hodin proběhla v Maltézském sále strakonického hradu vernisáž výstavy skupiny autorů pod názvem “S PhotoArtem na cestách”. Bezmála sto návštěvníků prožilo dobře připravenou vernisáž v nově zrekonstruovaných reprezentativních prostorách, jejíž součástí bylo i promítání reportážních filmů Petra Hejcmana.
Ve čtvrtek 6. 1. 2011 od 18.00 hodin proběhne pro zájemce beseda s Garikem Avanesianem o úskalí i přednostech cestování s fotoaparátem. Tato beseda se uskuteční v Rytířském sálu strakonického hradu. Všichni zájemci jsou na tuto besedu srdečně zvání. Výstava potrvá do 11.1.2011.


4.12.2010

Fotovýprava za snímky z karnevalového reje autobusem přímo do Benátek!
4.3. Pá odjezd večer z Prahy, Sobota celý den focení a 6.3. Neděle dopoledne příjezd. Autobus s klimatizací, DVD (cestou promítání filmů o fotografii), WC a „bufetem“. V ceně 1.950,- je přeprava + káva a čaj během cesty.


4.12.2010

Městské kulturní středisko ve Strakonicích a vydavatelství PhotoArt otevírá v Maltézském sálu strakonického hradu v sobotu ve 14.00 hodin výstavu reportážních autentických fotografií z cest organizovaných během uplynulých pěti let Garikem Avanesianem pro skupiny českých fotografů pod názvem „S PhotoArtem na cestách“


15.9.2010

Z Kyrgyzstánu se vrátila naše 1. skupina fotografů. Skutečnost předčila očekávání. Divoké, barevné a nádherné hřbety hor, tyrkysově modrá jezera a ledovcové vodopády pro fotografy krajináře. Multikulturní obyvatelstvo pohostinné a vstřícné i k namířeným objektivům a cvakotu uzávěrek. Dvoudenní pobyt v jurtách na břehu jezera Son Kul v nadmořské výšce 3010 m, stáda volně pobíhajících koní a koberce dokvétající alpské protěže….

Nebylo pochopitelné jen jediné – že dosud neexistují plné databáze fotografií z této pohádkové země. A naopak jasné všem, že další výprava plánovaná v prvních červnových dnech (2011), kdy horské louky rozkvetou všemi barvami, bude stát rozhodně za to.


20.8.2010

Navzdory chrlícím vulkánům a kolapsu letecké přepravy se nakonec vrátila naše skupina nadšených fotografů z Uzbekistánu. Průběh výpravy i s nečekanými zvraty dokumentuje tato publikace fotografiemi jednotlivých účastníků a skvělým textem Evy Stanovské, ve kterém nechybí ani základní informace o této zemi „Hedvábné stezky“.

Autoři fotografií: Kristina Stejskalová, Mojmír Klímek, Ivan Staněk, Radim Lovecký, Jaroslav Kortus, Eva Stanovská, Dana Kortusová, Viktorie Pavlíková, Roman Šudoma, Pavel Ochonský a Garik Avanesian
84 stran. ISBN 978-80-904-5971-7
Cena publikace: 280,-Kč + poštovné


22.7.2010

Skupina sedmi nadšených fotografů se vrátila z úspěšné fotovýpravy po Arménii. Čtyřiceti pěti stupňová vedra, bouřka, déšť a nečekaná zima v horách nijak nevadily k pořízení opravdu výtečných fotografií.
Přes naši původní informaci, že tuto cestu podnikáme naposled, tak stále neutuchající zájem jak „nových“, tak i fotografů, kteří se již cesty do Arménie zúčastnili, nás přesvědčil zorganizovat ještě jednu výpravu.
Tato země s mimořádnou historií a především kontakt s neuvěřitelně otevřeným a pohostinným arménským národem rozhodně stojí za vícero návštěv. To ostatně dokazují někteří členové poslední výpravy, kteří neváhali jet již po čtvrté!

Proto tedy pro všechny zájemce plánujeme na květen 2011 cestu po Arménii a tentokrát i Náhorním Karabachu.


1.7.2010

7. ročník IPC, tentokrát na Kladně, proběhl jako již tradičně – v posledním červnovém víkendu, úspěšně a hekticky. Byl výjimečný sedmiletým výročím, ke kterému vyšla kniha „Naked Holiday“ dokumentující 6 předcházejících ročníků a strhujícím prostředím dolu „Mayrau“, po kterém následovalo relaxační zvolnění tempa v místním Aqua Centru.
Termín pro příští Inter Photo Camp, tedy 8. ročník, vyhlašujeme na 24. – 26.6. 2011


26.3.2010

Kniha dokumentující šest ročníků mimořádné fotografické události pořádané v České republice a přináší výběr z tvorby těch, kteří byli „při tom“.
Události je INTER PHOTO CAMP a fotografů, začínajících i zvučných jmen se v průběhu šesti let vystřídalo více než 400.
Kniha je vytištěna na křídovém papíře, 208 stran.
Průvodní texty v češtině, angličtině, němčině a ruštině.
Vydání: duben 2010
Cena: 520 Kč + poštovné


17.2.2010

ČFFU uspořádala výstavu fotografií s názvem ZDI za podpory grantu MČ Praha 6. Téma ZDI představuje bariéry v mezilidských vztazích v rámci nejrůznějších skupin. Vernisáž výstavy proběhla v úterý 6. dubna 2010 v 18.00 hod. v Písecké Bráně na Praze 6. Fotografie bylo možno zhlédnout od 7. 4. do 21. 4. 2010.

K výstavě vyjde 4. 5. 2010 katalog.


17.2.2010

Nenechte si ujít fotovýpravu do Kirgizie v podzimních barvách.

Více informací…


3.2.2010

Pojeďte s námi v červenci na fotovýpravu do Arménie.

Více informací…


31.1.2010

IPC logo

Srdečně Vás zveme na další, již 7. ročník mezinárodního setkání fotografů. Kvalitní ubytování s plnou penzí, bohatý program, 20 půvabných modelek v prostředí kladenských dolů a Aqua Centra, soutěž dotovaná hodnotnými cenami… to vše je pro fandy fotografování připraveno ve dnech 25.–27.06.2010.

Více informací


21.1.2010

Vernisáž výstavy „Fotografové musí být šílení“ v hotelu ACADEMIC v Roztokách u Prahy. Skupina jedenácti autorů presentuje své fotografie z cesty do Arménie a Náhorního Karabachu v září 2009. Během vernisáže proběhl i křest stejnojmenné knihy, kterou jsme Vám představili v prosinci 2009.
Výstava potrvá do 25. 2. 2010.


10.12.2009

Již po páté vychází pokračování oblíbené kolekce portfolií fotografů z celého světa.
Mezi 15ti vybranými autory naleznete jména jako Ara Güler, Roman Sejkot, Monika Požerskyte a Romualdas Požerskis, Virgilio Bardossi, Riccardo Busi, Vitaly Butyrin, Volker Frenzel, Lois Greenfield, Romualdas Rakauskas, Uli Steiger, Elena a Vitaliy Vasilievovi, Lubomír Schmida, Maggie Taylor, Eduard Tevosov a talentovaný objev – Helena Kadlčíková.
Věříme, že kvalitou i výběrem vás tato publikace opět zaujme a potěší.
Kniha je vytištěna na křídovém papíře, 196 stran.
Průvodní texty v češtině, angličtině a němčině.
Vydání: prosinec 2009

Cena: 420 Kč + poštovné


9.12.2009

Po zdařilé výpravě do Arménie a Náhorního Karabachu v září 2009, Veronika Souralová pokračuje ve svých zápiscích ze svého deníku (viz Gruzínské snění) a představuje společně s dalšími účastníky výpravy své fotografie.
Kniha bude představena na vernisáži stejnojmenné výstavy na kterou Vás srdečně zveme – 21. ledna 2010, Hotel Academic, Roztoky u Prahy.

Autoři fotografií: Garik Avanesian, Josef Bosák, Petr Hejcman, Viktorie Pavlíková, Jitka Rjašková, Veronika Souralová, Ivan Staněk, Eva Stanovská, Petr Strbačka, Jaromír Šourek
Kniha má 84 stran. ISBN 978-80-254-6161-7
Cena unikátní vázané publikace je 220,-Kč + poštovné


27.7.2009

Ruský sever a Solovecké ostrovy
Srdečně Vás zveme na vernisáž fotografické výstavy Ruský sever a Solovecké ostrovy do Pisecké Brany v Praze dne 31.7.09 v 19:00. Skupina 10ti Autorů, po květnové dobrodružné výpravě do Archangelské oblasti, představují součastný dokument o Ruskem severu bez příkras. Výstava potrvá do 23. Srpna 2009.


31.3.2009

Tato fotografická publikace nabízí výběr z nejzajímavějších autorů publikovaných během roku 2008 měsíčníkem PhotoArt.
Stejně, jako předcházející ročníky, zaujme jak skladbou portfolií – různorodostí témat, viděním světa kolem nebo technickým zpracováním, tak i tvorbou jednotlivých autorů samotných.
Věříme, že si publikaci pro své poslání, kterým je inspirace, poučení i radost, najde své místo i ve Vaší knihovně nebo sbírce.
Cena: 420 Kč + poštovné


30.3.2009

PhotoArt vydal novou knihu Starobylá země Arcach, která je dílem 23 fotografů, kteří s námi navštívili Náhorní Karabach v letech 2006-2008.
Kniha přináší nezkreslené fotografie skutečného života obyčejných lidí Náhorního Karabachu, v kavkazském konfliktním území.
Kniha má 216 stran a najdete v ní přes 220 fotografií.
Cena unikátní vázané publikace je 390,- Kč + poštovné.
Vaše objednávky příjímáme zde. Zaplatit zboží kartou je možné zde


6.3.2009

V úterý 3. brezna,v Ambitu kláštera bratrí františkánu na Jungmannove námestí, probehla vernisáž fotografické výstavy z Náhorního Karabachu – Starobylá zeme Arcach. Pres dveste lidí zažilo dobre pripravenou vernisáž s krestem stejnojmenné knihy Arménským knezem a poprvé i anti-výstavní demonstraci pred vstupem do objektu kláštera.
Výstava potrvá do 31. brezna 2009, otevreno denne od 10 do 18 hodin.


5.3.2009

20. února v Galerii Písecká Brána na Hradcanech probehla oslava padesátin Garika Avanesiana. Dobré pití a jídlo, príjemná spolecnost a výborná nálada – zkrátka bájecná oslava, která skoncila až v pozdních nocních hodinách. Všem zúcastneným jménem oslavence dekujeme a tešíme se na další príjemné setkání.


© 2010-2016 PhotoArt.cz. All rights reserved.