en  |  de  |  cz  |  

PhotoArt

---

The Best Photographers
Opět jsme pro vás připravili nádhernou publikaci na křídovém papíře s těmi nejlepšími fotografiemi.
Představeni budou Jindřich Štreit, Péter Korniss, Philippe Moroux, Misha Gordin, Steve McCurry, Dana Kyndrová, Iva Zímová, Carl de Keyzer, Karel Cudlín, Miloslav Stibor, Miloň Novotný, Jaroslav Kučera, Lois Greenfield, Sergej Maximišin, Mitch Dobrowner a Tomáš Svoboda.
Cena vázané reprezentativní publikace bude 345,- Kč. Doplňující texty v češtině, němčině a angličtině. Objednávky příjímáme zde.
Nyní také máte možnost objednat si společně s knihou The Best Photographers se slevou i knihu předchozí, The Best Authors.
Cena za obě pouze 500,-Kč + poštovné.

2/2006

Z obsahu čísla

 


Portfolio: Colleen Manning (Nový Zéland)

Colleen Manning se narodila na Novém Zélandě a fotografování ji zaujalo již v dětství. Vedle fotografování se zabývá i malováním a často obé spojuje v osobité obrazy, které vycházejí z její představivosti. Ve svých obrazech se často obrací k přírodě a využívá i malých detailů, aby vytvořila působivou kompozici. Používá inverzní film nebo digitální fotoaparát a snaží se o jednoduchou kompozici. Fascinuje ji digitální fotografie a možnosti úprav obrazů na počítači, které využívá s velkým citem pro celkové grafické řešení obrazu. Častými motivy jsou jí přírodní scenérie Nového Zélandu. Zaznamenala úspěchy nejen na Novém Zélandě, ale i na mezinárodních soutěžích.

Pro autora hlasovalo 259 hodnotitelů

 


Portfolio: Jan Šroubek (Česká republika)

Jan Šroubek pochází z Berouna, k umění měl vždy vřelý vztah, ale teprve fotografie ho dovedla k vlastní tvorbě. Svůj zájem o fotografii projevuje i organizačně a tak z jeho iniciativy vznikla Galerie Čerťák, která dává výstavní příležitost v důstojném prostředí amatérům i profesionálům. Hlavním tématem mu je člověk v rozličných situacích a také žánrové fotografie z jeho cest po různých zemích světa. Ve svém archivu má ale i umělecký akt, portrét i ucelenou fotografickou reportáž. Je členem volného sdružení fotografů Berounští fotorici. Získal řadu prvních cen a předních umístění. Fotografuje s fotoaparáty Canon, a to jak s klasickými, tak i digitálními. Digitální technologie ho ale v poslední době velmi zaujala a stále více se jí věnuje.

Pro autora hlasovalo 151 hodnotitelů

 


Portfolio: Georgij Suturin (Ukrajina)

Georgij Suturin se narodil v Rusku na Dálném východě a později se přestěhoval do Lvova na Ukrajině, kde vystudoval Vysokou školu polytechnickou. Jeho největší zálibou je horolezectví. Podařilo se mu zdolat četné vrcholy na Kavkaze a Pamíru, odkud má také mnoho svých fotografií. První fotoaparát dostal od svého dědečka v osmé třídě a od té doby ho provází na každém kroku. Nyní fotografuje přístroji Canon, analogovými i digitálními. Digitálnímu fotografování se ale věnuje stále více. Středem jeho fotografického zájmu je příroda a umělecký akt. V posledních letech se aktivně zúčastňuje mnoha světových soutěží a salonů, kde již získal četná ocenění.

Pro autora hlasovalo 150 hodnotitelů

 


Portfolio: Manfred Gsteu (Rakousko)

Manfred Gsteu se narodil ve městě Feldkirch a nyní žije vměstě Enns.Fotografování se věnuje od roku 1974 a již od roku 1979 je úspěšný na mezinárodních soutěžích a salonech. Věnuje se zejména černobílé fotografii, ale též diapozitivům a barevné fotografii.Mezi jeho oblíbená témata patří život, portréty, dítě, momentka, zimní krajina a fotografické série. Procestoval více než 50 zemí světa. Účastnil se více než 2300 mezinárodních výstav a získal více než 390 cen.Od roku 1981 je nepřetržitě na seznamu PSA „Kdo je kdo mezi nejlepšími zahraničními vystavovateli černobílých fotografií“. Je nositelem řady fotografických titulů (mj. APSA, EFIAP).

Pro autora hlasovalo 131 hodnotitelů

 


Portfolio: Raúl Villalba (Argetina)

Raúl Villalba pochází z Buenos Aires a fotografie je pro něho vším. Nemá žádný vyhraněný fotografický styl, nechává se unášet svou představivostí a pocity a hodně improvizuje. Má zato, že jedině fotografií může vyjádřit svoji kreativitu. Jeho fotografie někdy vyjadřují určitý děj či spíše pointu příběhu, někdy jsou jen odrazem až bezbřehé fantazie. Zvláštní místo v jeho tvorbě zaujímají obrazy vyjadřující lidské emoce. V tom také Raúl Villalba spatřuje smysl své práce: vložit do snímku kousek života, aby snímek v očích diváka skutečně ožil. Ke své práci používá přístroje Nikon a převážně širokoúhlé objektivy 20mm a 35mm.

Pro autora hlasovalo 174 hodnotitelů

 


Portfolio: Nour Eddine El Ghoumari (Maroko)

El Ghoumari se narodil v Taze v malém a velmi starém městečku na severním pobřeží Maroka. O fotografii se začal zajímat přibližně před dvanácti lety. Zpočátku používal kinofilmové přístroje, ale před 5 lety přešel na střední formát a koupil si přístroj Mamiya C330. Od roku 2004 se vybavuje i na digitální zpracování fotografie. Jeho objektem jsou děti i lidé staří a zranitelní, jejichž tváře a gesta odrážejí stav duše. Vystavoval v Londýně, Egyptě, Sýrii a v Maroku, získal několik prestižních ocenění, v r. 2004 to bylo mj. v soutěži časopisu Digital Photo ve Velké Británii a zlatá medaile za nejlepší portrét v první Arabsko-evropské soutěži v Německu.

Pro autora hlasovalo 132 hodnotitelů

 


Portfolio: Katarzyna Widmańska (Polsko))

Katarzyna Widmańska se narodila v Krakově, kde také později absolvovala Institut umění v ateliéru kresby na Pedagogické akademii. Fotografii se intenzivně věnuje teprve dva roky a považuje se za fotografického samouka. Obdivuje malířská díla Vermeera i Rembrandta a ve fotografii má své vzory v osobnostech Helmuta Newtona a Jana Saudka, u nichž si cení zejména originality. Zabývá se kreativní fotografií, fotografií módy, portrétem a aktem. Své snímky pečlivě plánuje, od celkového záběru až po nejmenší detail. Přesto její fotografie nepůsobí strnule nebo chladně. Používá digitální zrcadlovku Nikon. Digitální fotografii a její technické možnosti pokládá za nástroje, kterými lze plně realizovat umělecké představy, nálady a pocity stejně jako klasickými výtvarnými prostředky.

Pro autora hlasovalo 264 hodnotitelů

 


Portfolio: Christian Blondel (Francie)

Christian Blondel pochází z města Le Havre ve Francii. Fotografuje od svých dvanácti let, kdy mu otec dal první fotoaparát. Již jako chlapec byl členem městského fotoklubu, kde od starších kolegů získával zkušenosti a inspiraci. S fotoklubem se zúčastňoval různých výstav a soutěží, ale ocenění získal až později, když mu byl mezinárodní fotografickou organizací FIAPudělen titul EFIAP (Excellence FIAP). Již 12 let je prezidentem Společnosti pro fotografii v Havre, v níž předává své zkušenosti mladším kolegům. Jeho témata jsou různorodá, ale dá se říci, že nejvíce preferuje sport, přírodu a zátiší.

Pro autora hlasovalo 143 hodnotitelů

 


Portfolio: Manfred Kriegelstein DGPh, MFIAP (Německo)

Manfred Kriegelstein se fotografií zabývá autodidakticky od roku 1977. Na mezinárodních fotosoutěžích a výstavách získal více než 1300 cen a vyznamenání. Je pokládán za nejúspěšnějšího německého autora. Vede mezinárodní fotografické workshopy a semináře, věnuje se publikační činnosti a jeho pojednání o estetických principech ve fotografii byly zveřejněny v mnoha časopisech doma i v zahraničí. V roce 1984 byl přijat do Deutsche Gesellschaft für Photographie (DGPh) a v roce 1987 získal nejvyšší titul mezinárodnífotografické organizace FIAP „Maitre Photographe de la FIAP“ (MFIAP). Kriegelstein je uznávaným porotcem na mezinárodních fotografických soutěžích. Od roku 1992 se intenzivně zabývá digitálním zpracováním fotografií.

Pro autora hlasovalo 127 hodnotitelů

 


Portfolio: Natalie Šau (Litva)

Natalie Šau pochází z Litvy. Po ukončení základního vzdělání začala studovat na Mezinárodní obchodní škole, ale brzy si uvědomila, že obchod a kariéra není to, co by v životě opravdu chtěla dělat, a tak se nyní připravuje ke studiu na umělecké univerzitě v Londýně. Fotografii věnuje většinu svého volného času. Vše, co tvoří, vychází z její představivosti a snahy sdělit určitou myšlenku. Své vize vnímá až příliš surrealisticky, a tak snad právě proto jí v práci tolik vyhovují digitální koláže. Svoji představivost oživuje legendami, mýty a pohádkovými příběhy, které pak ve své tvorbě přetváří do symbolů a fantaskních kompozic.

Pro autora hlasovalo 156 hodnotitelů

 


Příběh fotografie II.

Fotografie hledá svoji roli.

 


Recenze – Společnost Gallery

Společnost Gallery

 


Recenze – Polozapomenutá výročí

Polozapomenutá výročí – Karel Hájek

 


Recenze – Kalendářové šílenství

Kalendářové šílenství

 


Recenze – Černobílá Barcelona

Černobílá Barcelona Xaviera Miserasche

 


Recenze – Absolventi katedry fotografie FAMU

Absolventi katedry fotografie FAMU

 


Esej: Od našich válečných zpravodajů

Od našich válečných zpravodajů

 


ČFFU: Ze zbírky SČF

Ze zbírky SČF – Václav Jírů

© 2010-2016 PhotoArt.cz. All rights reserved.