en  |  de  |  cz  |  

PhotoArt

---

The Best Photographers
Opět jsme pro vás připravili nádhernou publikaci na křídovém papíře s těmi nejlepšími fotografiemi.
Představeni budou Jindřich Štreit, Péter Korniss, Philippe Moroux, Misha Gordin, Steve McCurry, Dana Kyndrová, Iva Zímová, Carl de Keyzer, Karel Cudlín, Miloslav Stibor, Miloň Novotný, Jaroslav Kučera, Lois Greenfield, Sergej Maximišin, Mitch Dobrowner a Tomáš Svoboda.
Cena vázané reprezentativní publikace bude 345,- Kč. Doplňující texty v češtině, němčině a angličtině. Objednávky příjímáme zde.
Nyní také máte možnost objednat si společně s knihou The Best Photographers se slevou i knihu předchozí, The Best Authors.
Cena za obě pouze 500,-Kč + poštovné.

1/2006

Z obsahu čísla

 


Portfolio: Světlana Bakušina (Rusko)

Světlana se narodila v hluboké sibiřské tajze, v rodině šamana. V současnosti žije v Novosibirsku, kde pracuje jako kameraman a režisér krátkého filmu. Je členem Svazu ruských fotografů, účastnila se mnoha mezinárodních výstav a soutěží. Láska k fotografii ji přivedla až na Státní univerzitu, kde vystudovala obor kamera. Fotografie Světlany jsou dílem mladého autora, kterého neuspokojuje pouhá dokumentace života, ale její dílo evokuje hlubší pohled na život.

Pro autora hlasovalo 144 hodnotitelu

 


Portfolio: Ly Hoang Long (Vietnam)

Narodil se ve vietnamském městečku Dalatu. Krátce po studiích začal pracovat jako grafik a později i fotograf na volné noze. Své první snímky začal vystavovat až od roku 1997, ale fotografie a grafika ho přitahovaly již od dětství. Roku 1993 si poprvé koupil SLR fotoaparát s myšlenkou, že teď bude moci konečně tvořit zcela podle svých představ. Začal se učit černobílou techniku a s prací v temné komoře pokračuje až dodnes.

Pro autora hlasovalo 44 hodnotitelu

 


Portfolio: Staňa Domanský (Česká republika)

Prvním fotoaparátem, kterým fotil, byla otcova Flexaret IVa a potom Pentacon six TL, který si sám koupil. Ze začátku fotil jen krajinky, ale později se pokoušel dělat fotomontáže. Je členem fotoklubu Okamžiky Zlín. V roce 1999 získal od Mezinárodní fotografické federace fotografického uměni titul Artiste FIAP (A.FIAP) a v roce 2002 titul Excellence FIAP (E.FIAP). Staňa je členem evropského sdružení fotografů Image sans frontiere. V roce 2004 obdržel ocenění ED.ISF a EH.ISF. V letošním roce obdržel jako první v České republice titul profinciency photographic society of America /PPSA/ za své práce a zisk deseti amerických hvězd. Patří mezi fotografy, kteří se snaží dobře reprezentovat Českou republiku ve světě a zviditelňují naši tvorbu nejen v Evropě, ale i v ostatních částech světa.

Pro autora hlasovalo 28 hodnotitelu

 


Portfolio: Ken Weissblum (USA)

Narodil se v New Yorku, kde v současnosti žije a má zde své studio. Umění fotografie se učil sám a příležitostně i od uznávaných fotografů. Současně se vzdělával v oboru psychoanalýzy, což mu pomáhalo intuitivně spolupracovat s modely. Využívá jejich osobnost, myšlenky a zájmy a nachází v nich skutečné spolupracovníky. Jeho práce se objevily v nesčetných publikacích (Shutterbug Magazine, Photo Life Magazine, American Photo, PHOTOgraphic Magazine, e-Digital Photo Magazine, Photographers Forum Magazine and calendars by Walden Books/Random House). Své práce též velmi často vystavuje.

Pro autora hlasovalo 18 hodnotitelu

 


Portfolio: Achim Kopf (Německo)

Fotografuje zhruba od roku 1980, první úspěch se dostavil v roce 1992, kdy začal externě spolupracovat s redakcí deníku Haller jako fotograf a reportér. Svou první výstavu uskutečnil v roce 1996. Do té doby i poté publikoval mnoho snímků v časopisech, knihách a kalendářích. V roce 2003 se stal členem Německé asociace pro fotografii (Deutschen Verband fur Fotografie). To ho motivovalo k tomu, aby své snímky rozesílal po světových soutěžích a salonech. Následně získal více než 20 prvních cen a zlatých medailí na mezinárodních soutěžích a mnoho dalších prestižních ocenění.

Pro autora hlasovalo 22 hodnotitelu

 


Portfolio: Nicolás Berlingieri (Argentina)

Narodil se v Cordobě, v Argentině. Studoval v Itálii, Švýcarsku a Velké Británii. Nyní je počítačovým analytikem, vytváří software a vyučuje digitální fotografii. Nicolás Berlingieri je členem Foto klubu Buenos Aires (FCBA), předsedou Mezinárodního Salonu Buenos Aires. Začal jako amatér roku 1967, od roku 1973 je porotcem Mezinárodních výstav, od roku 1974 byl prezidentem FCBA, od roku 1997 nejvyšším hodnotitelem a viceprezidentem komise Akademické nadace vizuálních umění (FAAV), koordinátorem pro digitální oblast od roku 1998, profesorem digitální fotografie Univerzity UADE od roku 1999.

Pro autora hlasovalo 40 hodnotitelu

 


Portfolio: Pascal Renoux (Francie)

Narodil se v regionu Vendée na západě Francie, již od dětství se zajímal o vizuální tvorbu a tento zájem se mu podařilo proměnit v aktivní tvorbu – začal s malováním a kreslením. Jako fotograf je samouk, pracuje spíše instinktivně a dokáže maximálně využít možnosti, které digitální fotoaparát nabízí pro práci se světlem, stejně tak jako využívá svou přirozenou laskavost při práci s modely.

Pro autora hlasovalo 28 hodnotitelu

 


Portfolio: Mariusz Zielinski (Polsko)

Narodil se v malém horském městečku na jihu Polska. Fotografie ho očarovala již v minulosti, ale intenzivně začal fotografovat až v roce 2000. Rád fotografuje přírodu, krajiny a lidi. Při pořizování dokumentárních snímků upřednostňuje černobílou techniku. Své fotografie prezentuje pouze prostřednictvím internetu. Zúčastnil se několika mezinárodních soutěží.

Pro autora hlasovalo 24 hodnotitelu

 


Portfolio: Piksin The (Nizozemí)

Narodil se v exotické Indonésii a posléze vystudoval obor astronomie v Clevelandu v Ohiu (USA). Až do roku 1968 působil jako profesor astronomie na Indonéské univerzitě a poté na Amsterodamské univerzitě až do důchodu v roce 1993. Roku 1994 se začal vážně zabývat fotografií. Již od počátku ho zajímala kreativní práce. Roku 2000 si uvědomil, že k tvorbě kreativních snímků je nejvhodnější digitální metoda. Z tohoto důvodu přešel k práci na počítači.

Pro autora hlasovalo 21 hodnotitelu

 


Portfolio: Igor Amelkovič (Rusko)

Žije ve městě Čeljabinsk na jižním Uralu v Rusku. Intenzivně fotografovat začal v roce 1999 a mezi jeho oblíbená témata patří krajiny a akty. Ke své práci používá fotoaparát Hasselblad 503 CW. Získal různé ceny na mezinárodních soutěžích. Nejdůležitější z nich jsou dvě zlaté medaile z „Hasselblad Austrian Super Circuit“ v Rakousku roku 2003 a 2004 a na Speciál Themes Circuit 2005 první cenu v kategorii Akt.

Pro autora hlasovalo 165 hodnotitelu

 


Jak na to

Světlana Bakušina a Nikolás Berlingieri popisují postup tvorby svých obrázků.

 


Fotoklub

Představujeme fotoklub Okamžiky Zlín.

 


Recenze knihy

Představujeme knihu “SAUDEK”

 


Příběh fotografie (na pokračování)

Daniela Mrázková

 


Recenze výstav

Recenze výstav Wernera Bischofa, Graciely Iturbide a dalších autorů představuje Vladimír Pech.

 


ČFFU

Představujeme Vám novou organizaci pro všechny fotografy – Českou federaci fotografického umění jejíž hlavní úlohou je podpora a propagace umění ve fotografii. ČFFU přináší fotografické veřejnosti ne vždy jednoduše přístupné informace. Nabízí vám fotografické salony kam můžete zaslat své snímky do soutěže a představuje organizaci FIAP.

© 2010-2016 PhotoArt.cz. All rights reserved.