en  |  de  |  cz  |  

Aktuality

---

21.10.2011

Ve Strakonicích, po několika letech odmlky, probíhá opět mezinárodní fotografická soutěž „ŽENA STRAKONICE“. Organizátorem je Městské kulturní středisko za podpory osvíceného vedení města Strakonic a akce sama nově získala záštitu ČFFU a Mezinárodní fotografické federace FIAP, působící pod organizací UNESCO.

Soutěže se zúčastnilo 52 států reprezentovaných 308 autory snímků na téma ŽENA. Ve dnech 8. a 9. října hodnotila mezinárodní porota pod vedením Garika Avanesiana 1 534 snímků v tištěné i digitální podobě. Z Čech se o prestižní umístění i věcné ceny – fotoaparáty Leica, Nikon a Olympus ucházelo 284 snímků. Vysokou úroveň domácí amatérské tvůrčí fotografie potvrdil výběr 45ti prací českých fotografů, kteří získali ocenění. Mezi nejúspěšnější v různých kategoriích patří: Miroslav Kolčava – Gold Medal FIAP, Petr Kleiner – Silver Medal FIAP a Angelo Purgert Bronze Medal FIAP.

Vyvrcholením celé fotografické soutěže bude Vernisáž 13tého Bienále „ŽENA STRAKONICE“, otevřená v sobotu 3.prosince 2011 v 14:00 v Maltézském sále Strakonickém hradu.

Při této příležitosti proběhne i slavnostní předávání cen.

Výstava nejúspěšnějších 201 fotografií potrvá do konce roku 2011.

Všechny podrobnosti soutěže, včetně výsledků naleznete na www.zenastrakonice.cz

© 2010-2016 PhotoArt.cz. All rights reserved.